V ČR prý byla unesena německá občanka

Německá občanka českého původu, kterou 31. října unesli dosud neznámí pachatelé z jejího bytu v severočeských Teplicích, byla 27. listopadu propuštěna v Německu, aniž by únosci dostali požadované výkupné. Oznámila to agentura AP s odvoláním na německou policii. České policejní zdroje vzápětí připustily, že podobný případ se stal, ale ne v Teplicích; mluvčí českého policejního prezídia posléze řekla, že česká policie se k případu nebude vyjadřovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle německé kriminální ústředny ve Wiesbadenu, kterou citovala agentura AP, dva muži přemohli 31. října ve 22:00 oběť v jejím teplickém bytě, odvlekli ji do jejího vlastního automobilu a omámili. Postupně ji prý drželi ve dvou domech a telefonicky několikrát od jejích příbuzných v České republice požadovali výkupné. Nakonec byla ale unesená 27. listopadu propuštěna na německém území poblíž hranice s ČR, aniž by bylo výkupné zaplaceno. Propuštěná žena se pak ozvala svému manželovi, který žije v hesenském Königsteinu.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme