V další potopené lodi ve Středozemním moři zahynuly desítky uprchlíků

Ve Středozemním moři zahynuly další desítky uprchlíků, kteří se pokoušeli dostat do Evropy. Člun s asi 137 lidmi na palubě se potopil o víkendu. Krátce před tím, než k němu dorazila záchranná loď. O případu informovala humanitární organizace Save the Children. Přeživší jsou teď v sicilské Katánii.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zachránění běženci z lodě, která se potopila, jsou nyní v sicilské Katánii

Zachránění běženci z lodě, která se potopila, jsou nyní v sicilské Katánii | Zdroj: Reuters

Přesné počty mrtvých nejsou známé. Zachránění mluví o zhruba 40 lidech, kteří spadli do moře po tom, co se jejich člun vyfoukl nebo vybuchl. Zachráněné pak odvezla maltská obchodní loď na Sicílii.

Pašeráci běženců využívají dobrého počasí v posledních dnech. Do přeplněného sicilského Pozzalla doplula také loď Lékařů bez hranic s 369 uprchlíky.

„Podařilo se nám všechny zachránit, jsou šťastní. Byli na moři asi deset hodin, mají hlad a žízeň, ale jsou v pořádku,“ popsala zdravotnice z Nizozemska, která některé z nich ošetřila.

Italské úřady letos očekávají až 200 tisíc imigrantů. Jen od soboty do Evropy doplulo přes sedm tisíc běženců.

Viktor Daněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme