V dalších polských městech plánují Pochody rovnosti

Organizátoři polských pochodů rovnosti plánují na víkend další akce. V sobotu policie v Poznani rozehnala nepovolený pochod homosexuálů. Akce solidarity s účastníky sobotního Pochodu rovnosti se mají o víkendu konat ve Varšavě, v Krakově, Lodži, Poznani a dalších velkých polských městech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gayové a lesbičky | Foto: Pavel Novák

V Gdaňsku už shromáždění městské úřady zakázaly. Organizátoři chtěli mítink uspořádat před pomníkem obětem stávky v loděnicích. Podle radnice by to narušilo pietní význam tohoto místa. Víkendových demonstrací se nebudou účastnit jen sdružení polských homosexuálů - přidala se také nezávislá hnutí na obranu demokracie a lidských práv.

"Bude to občanská akce. Chceme demonstrovat náš nesouhlas s tím, co se v Polsku děje. Nesouhlasíme s porušováním ústavních práv, jakými jsou právo na shromažďování a právo na svobodné vyjadřování názorů," řekla Agniezska Grzybková ze sdružení Porozumění žen.

Milan Kopp, Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme