V Davosu i o pomoci nejchudším zemím

Dalším dnem pokračovalo ve švýcarském Davosu Světové ekonomické fórum. Účastní se ho přední světoví politikové, podnikatelé i osobnosti kultury a vědy. Přicestoval tam také český prezident Václav Klaus. V pátek se jednalo především o Blízkém východě a o chudobě v rozvojových zemích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bill Gates | Foto: EPA

Jak řekl Radiožurnálu český zástupce, vicepremiér pro ekonomiku Martin Jahn, zazněl i plán stálého přísunu peněz pro nejchudší státy: "Prezident Chirac přišel s nápadem, že by byla určitá forma mezinárodní daně - například na určité finanční transakce, nebo na mezinárodní letenky - a výtěžky z této daně by pak byly použity na pomoc těm nejchudším regionům, třeba v Africe."

"Bylo to přijato trochu rozporuplně. Například Bill Gates na to odpověděl, že těmto zemím je třeba pomáhat okamžitě, kdežto příprava a zavedení takové daně by trvalo možná 5 až 10 let, takže to rozhodně není řešení. Spíš je třeba hledat velké zdroje v rozpočtech, které mají dnes ty největší mocnosti k dispozici," řekl Českému rozhlasu Jahn.

Adam Weiss Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme