V Denveru se bude rozhodovat o trestu smrti pro českého občana

Soud s Martinem Novotným v severoamerickém státě Colorado už zná složení dvanáctičlenné poroty. Výběr jejích členů ale zabral celý první den zasedání denverského soudu, který má rozhodnout, zda se Novotný dopustil vraždy své expřítelkyně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

v soudní síni | Foto: Nejvyšší soud

Vzhledem k tomu, že se dvaadvacetiletý český občan k činu už v prosinci přiznal, hrozí mu trest smrti. Nejprve se ovšem všichni členové poroty musí shodnout na vině obžalovaného. Až poté se rozhoduje o trestu. V Coloradu je možné udělit trest smrti i za spáchání jedné vraždy, i když to podle pozorovatelů nebývá příliš časté.

Novotný by se tak stal prvním českým občanem popraveným ve Spojených státech, kam odjel jako au-pair. Podle svých slov psychicky neunesl rozchod s brazilskou přítelkyní a brutálně ji zavraždil. Český konzul v Los Angeles Tomáš Kadlec Radiožurnálu sdělil, že porota původně měla rozsudek o vině vynést už dnes, ale pravděpodobně tak učiní až v úterý.

František Med Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme