V Dillí znovu propukly protesty kvůli znásilnění. Tentokrát se obětí stala školačka

V indickém Dillí vypukly protesty kvůli znásilněné školačce. Teprve sedmiletou dívku napadli útočníci ve škole. Od prosincové kauzy, kdy skupina mužů znásilnila a zabila dívku v autobuse, je násilí na ženách v Indii ostře sledovaným tématem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Indii po smrti dívky znásilněné skupinou mužů v autobuse zasáhla vlna protestů proti násilí páchaném na ženách

Indii po smrti dívky znásilněné skupinou mužů v autobuse zasáhla vlna protestů proti násilí páchaném na ženách | Zdroj: Reuters

Dav lidí se shromáždil před nemocnicí v Dillí, kde se napadená dívka léčí. Protestující házeli kameny po policistech, kteří se je snažili rozehnat obušky.

Úřady nyní vyslýchají učitele a ostrahu školy, kam dívka chodila. Předsedkyně Státní komise pro otázky žen Mamata Šarmaová se mezitím vyslovila pro přísné tresty za útoky na ženy.

"Podobné útoky neskončí, dokud nebudou přísně trestány. Pokud jde o případ napadené školačky, mělo by se tvrdě zakročit proti učitelům té školy," prohlásila Šarmaová.

Helena Berková, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme