V domě britské rodiny zavražděné ve Francii zasahovali pyrotechnici

Vojenští pyrotechnici zasahovali v domku britské rodiny, jejíž tři členy někdo minulý týden zavraždil ve Francii. Nebezpečí v domku v anglickém hrabství Surrey ale podle všeho už pominulo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francouzští a britští policisté u domu zavražděné rodiny v britském Claygate | Zdroj: Reuters

Policie dopoledne nečekaně rozšířila bezpečnostní kordon kolem domu ve vesnici Claygate, okolní obyvatele strážci zákona evakuovali. Mohl zato podle všeho nález podezřelých předmětů.

Na místo záhy dorazili vojenští pyrotechnici, kteří ale po obědě poplach odvolali. Podle experta na výbušniny Chrise Huntera se mohly při domovní prohlídce najít věci „nebezpečné nebo nestabilní povahy“.

Přehrát

00:00 / 00:00

Situaci kolem zvaražděné britské rodiny sleduje zpravodaj ČRo Jiří Hošek

Francouzští policisté, kteří vyšetřování vedou, už mají k dispozici balistickou zprávu. Některé její závěry měly nejspíš zůstat v utajení, ale server deníku Guardian přinesl zprávu, že smrtící výstřely vyšly z jedné jediné zbraně.

To by svědčilo o mimořádně schopném střelci, protože všechny oběti, tři členové britsko-irácké rodiny a francouzský náhodný svědek, byly zasaženy do hlavy. Podle Daily Telegraph ale francouzská strana pořád neopustila verzi, že střelci byli alespoň dva, čemuž nasvědčoval velký počet vypálených ran.

Francouzská policie konečně také potvrdila identitu poslední ženské oběti, šlo o tchýni zavražděného Saada al-Hillího.

Podle francouzských sdělovacích prostředků hledá britská policie pozadí čtyřnásobné vraždy v pracovních aktivitách inženýra al-Hillího. Ten pracoval pro koncern EADS, výrobce Airbusů a podle agentury Reuters měl na starosti design kuchyní strojů Airbus.

Francouzská policie se opět vrátila na místo činu, jejím cílem je odpovědět na otázku, jakým způsobem vrazi z oblasti uprchli.

Jiří Hošek, Anna Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme