V dozorčích radách velkých německých firem musí být nejméně 30 procent žen

V dozorčích radách velkých německých firem bude sedět nejméně 30 procent žen. Po dlouhých sporech se na tom shodla německá koaliční vláda. Pokud se firmy nebudou držet této kvóty pro ženy, hrozí jim za to zákonné postihy.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Červené lodičky

Červené lodičky | Foto: stock exchange

Na každé třetí židli v dozorčí radě musí sedět žena. Žádné výjimky neexistují. Pokud se nenajde vhodná kandidátka, má zůstat její místo volné do té doby, dokud se taková kandidátka neobjeví.

Týká se to více než stovky velkých firem, které jsou obchodovány na burze. Podle těchto pravidel se budou dozorčí rady obsazovat od roku 2016, kdy začne zákon platit.

Argumenty bavorské CSU, že v době slábnoucího ekonomického růstu mohou kvóty pro ženy výkon podniků spíše oslabit, v koaličních jednáních nakonec neobstály.

Pavel Polák, kap Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme