V Drážďanech o Labi

V Drážďanech dnes začíná Labský summit. V pořadí třetí setkání ekologických ministrů z Německa, Polska, zástupců Česka i Evropské komise má hlavní cíl: ochranu životního prostředí evropského veletoku a zajištění proti možným povodním.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

lodě na kotvišti | Foto: Jan Rosenauer

Pro protipovodňový systém ALAMO chce na Labském summitu agitovat osobně německý ministr životního prostředí. Pokud se nepodaří snížit riziko záplav, nepodaří se ani obnovit přirozený odtokový režim řek a potoků v povodí Labe, dovozuje ministr Trittin v tiskovém prohlášení.

Členské země EU se zavázaly dosáhnout revitalizace Labe do roku 2015, včetně obnovení přirozené fauny a flory do 4 let. Podle německých odborníků se v posledních 15 letech ekologická situace výrazně zlepšila, Německo však často obviňuje severočeské chemické provozy ze znečišťování toku. O tom, i o problémech vodní dopravy bude se spolkovým ministrem Trittinem, jednat v Drážďanech náměstek českého ministra Ladislav Miko.

David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme