V Drážďanech startují Dny české a německé kultury

Jubilejní 10.ročník "přeshraničních" Dnů české a německé kultury dnes odstartuje v Drážďanech. Největší prezentaci české kultury a umění v Evropě zahájí prezident Václav Klaus. Letos poprvé potrvá festival nikoli dva, nýbrž tři týdny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Drážďany | Foto: David Šťáhlavský | Zdroj: Český rozhlas

Nabitý program čítá více než 150 akcí, z nichž drtivá většina se odehraje na německé straně hranice. Paleta je nesmírně pestrá a sahá od koncertů klasické hudby přes ústeckou noc literatury až po česko-německou poetry-slam show. Zahájení obstarají v drážďanském kostele Tří králů mezzosopranistka Lucie Ceralová, pianistka Hana Vlasáková a soubor Virtuosi di Praga.

Letošní ročník festivalu bude ve znamení "osmičkových výročí," avizuje šéfka Českého centra v Drážďanech Hana Klabanová. Průměrná návštěvnost jednotlivých akcí přesahuje 80 procent. Německé zájemce o kulturu láká atraktivní program čím dál tím častěji do Čech a naopak.

Milan Kopp, Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme