V Drážďanech tisíce lidí opět protestovaly proti islamizaci Německa

V Německu sílí protiislámské hnutí Pegida a jeho přívrženci dál vycházejí do ulic. V Drážďanech jich dnes večer demonstrovalo několik tisíc, menší shromáždění se konala i v dalších německých městech. Zároveň tam ale manifestovali i odpůrci Pegidy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demonstrace v Drážďanech proti islamizaci Německa | Zdroj: Reuters

Zpravodaj Českého rozhlasu odhaduje, že se na demonstraci svolané hnutím Vlastenečtí Evropané proti islamizaci Západu v Drážďanech sešlo až 15 tisíc lidí.

Manifestace proběhla poklidně a nejsou hlášené žádné konflikty mezi příznivci a odpůrci Pegidy, kterých bylo výrazně méně.

Přehrát

00:00 / 00:00

Demonstraci stoupenců hnutí Pegida v Drážďanech sledoval zpravodaj ČRo Pavel Polák

Proti německé azylové politice se v Drážďanech protestovalo už po jedenácté. Demonstranti, kteří do města přijeli z celého Německa, mají obavy z toho, že v zemi bude uprchlíků příliš mnoho, zatíží se tím státní rozpočet a sníží se životní úroveň.

V dalších německých městech ale hnutí zatím výraznou podporu nezískalo. V Berlíně i Kolíně dnes ulicích převažovali jeho odpůrci. Ve městě na Rýnu se podle policie shromáždilo kolem 3000 demonstrantů podporujících otevřenou společnost, zatímco příznivců Pegidy bylo jen asi 250.

Proti hnutí Pegida opět vystoupila kancléřka Angela Merkelová z Křesťanskodemokratické unie (CDU). "Musíme jasně říci, že pravicový extremismus, xenofobie a antisemitismus nesmějí mít v naší společnosti místo," uvedla v tiskovém prohlášení. Sociálnědemokratický ministr spravedlnosti Heiko Maas se v Berlíně zúčastnil jedné z manifestací proti Pegidě.

Vláda nicméně v postoji k hnutí není jednotná. Bavorská Křesťanskosociální unie (CSU), která je sesterskou stranou kancléřčiny CDU, minulý týden vyjádřila pochopení pro některé požadavky hnutí a vznesla požadavek na rychlejší odsun neúspěšných žadatelů o azyl.

ČTK, Pavel Polák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme