V Drážďanech začaly česko-německé kulturní dny

Celé dva týdny potrvá na německé i české straně Euroregionu Elbe - Labe největší ucelená přehlídka české kultury a umění. Už 9. Dny české a německé kultury začaly v drážďanském kostele Tří králů recitálem mezzosopranistky Dagmar Peckové. Nabídka festivalu ale nečítá zdaleka jen koncerty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dagmar Pecková

Na své si přijdou milovníci filmu, literatury, výtvarného umění nebo divadla. Ze známých jmen se česko-německému publiku představí Jiří Stivín, Arnošt Lustig, Jiří Gruša nebo Kateřina Englichová. Znovu se taky rozšířila oblast, kam jednotlivé akce festivalu zavítají.

"Loni poprvé - ten osmý ročník - byly dny české a německé kultury. To znamená, že čeští a němečtí umělci vystupovali společně i na české straně euroregionu. Loni to bylo hlavně Ústecko - Ústí nad Labem, letos jsme se rozšířili i dále do Liberce a do oblasti širšího euroregionu," říká ředitelka Českého centra v Drážďanech Hana Klabanová.

Pěvkyně Dagmar Pecková si myšlenku Dnů české a německé kultury pochvaluje: "Musíme přestat se trošku hrabat na tom našem písečku českém. A trošku se otevřít světu. A porozhlédnout se aspoň o pár kilometrů dál přes hranice. Já si myslím, že tento festival je toho naprosto důkazem."

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme