V Dubaji hořel jeden z největších obytných mrakodrapů světa, podruhé za dva roky

Dubajští požárníci uhasili oheň v tamním mrakodrapu The Torch. Uvedli to na svém twitteru. Jednu z nejvyšších obytných budov světa se podařilo nad ránem včas evakuovat. Podle úřadů není nikdo zraněný.

Dubaj (Spojené arabské emiráty) (Aktualizováno: 8:25 4. 8. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Co požár způsobilo ani to, kde začalo hořet, se zatím přesně neví. Podle dubajské policie to bylo v devátém patře a oheň se šířil nahoru.

„Začalo to v 67. patře, takhle nám to řekli," uvedl jeden z nájemníků. Také podle dalšího nájemníka, jehož citovala agentura Reuters, oheň vypukl v nejvyšších patrech a šířil se dolů s padajícími žhavými troskami.

Někteří nájemníci ale tvrdí, že požár se naopak šířil z nejvyšších pater směrem dolů.

Spali jsme a probudil nás alarm, lidé křičeli. Běželi jsme dolů po schodech, trvalo nám to z 50. patra asi deset minut," popsal události nájemník George.

„Požár zachvátil 30 až 40 bytů. Je slyšet hlasité praskání a dolů odpadají velké kusy budovy. Dopadly na parkoviště a dvě auta už kvůli tomu vybuchla. Hasiči uzavřeli okolí domu. Oheň se šířil opravdu rychle. Nechtěl jsem věřit vlastním očím,“ vylíčil americké televizi CNN jeden ze svědků Samer Fathallah.

Na zemi požár zničil nejméně dvě auta, když na ně dopadly hořící části budovy.

Podle dubajské civilní obrany se hasičům podařilo dostat plameny pod kontrolu zhruba po dvou hodinách.

352 metrů vysoký

Budova stojí v největším městě Spojených arabských emirátů teprve několik let, ale tohle už je druhý požár. Velký požár dům poškodil už v roce 2015, kdy zničil více než 100 bytů. I tehdy se ale podařilo všechny lidi včas evakuovat.

Příčina je doteď neznámá. Mrakodrap The Torch, česky pochodeň, byl dostavěný před šesti lety a tehdy byl se svými 352 metry nejvyšší obytnou budovou světa. Rok na to ho o tohle prvenství připravil jiný dubajský mrakodrap.

Štěpán Sedláček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme