V Dubaji vypukl rozsáhlý požár hotelu, novoroční oslavy neohrozil

Několik hodin před začátkem novoročních oslav zachvátil budovu luxusního hotelu Address Downtown v centru Dubaje rozsáhlý požár. Mrakodrap se 63 patry přitom stojí jen 600 metrů od nejvyšší budovy světa Burdž Chalífa, kde na silvestrovský ohňostroj čekaly stovky lidí. Úřady citované agenturou Reuters zatím neinformovaly, že by někdo utrpěl zranění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V hotelu v centru Dubaje vypukl na Silvestra rozsáhlý požár | Foto: Reuters

Příčina požáru zatím není jasná. Oheň podle záběrů televize Al-Arabíja zachvátil několik desítek pater budovy. Z domu na ulici odpadávaly hořící trosky.

Podle očitých svědků citovaných agenturou DPA vypukl požár u paty budovy a postupně se šířil do vyšších pater. Web televizní stanice Al-Arabíja ale s odvoláním na úřad civilní obrany uvedl, že požár vypukl ve 20. patře.

Podle šéfa úřadu civilní obrany neutrpěl při požáru nikdo žádná zranění. Všechny lidi se z hotelu prý podařilo evakuovat. Zároveň prý mají hasiči požár už z 90 procent pod kontrolou.

Oslavy příchodu nového roku, který v Dubaji začal ve 21 hodin SEČ, ale vypukly podle plánu jen několik set metrů od požáru. Lidé sledovali monumentální ohňostroj u nejvyššího mrakodrapu světa Burdž Chalífa.

ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme