V Duisburgu si prý vyřizovala účty kalábrijská mafie

Německá policie zatím nepotvrdila mafiánské pozadí včerejšího krveprolití u nádraží v Duisburgu. Italské úřady mají naproti tomu jasno. Šestice Italů se podle nich stala obětí vyřizování účtů mezi dvěma klany kalábrijské mafie. Německé policejní odbory mezitím varovaly před rostoucím vlivem italské mafie v zemi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

střelba v Duisburgu | Zdroj: ČTK

List Berliner Zeitung s odvoláním na tajné služby napsal, že Německo je jednou ze západoevropských zemí, kde kalábrijská Ndranghetta pere ve velkém špinavé peníze.

To nepřímo potvrdil i šéf policejních odborů Konrad Freiberg. Podle něj už italská mafie a další skupiny organizovaného zločinu "stojí jednou nohou ve dveřích řady odvětví německého hospodářství".

Freiberg tvrdí, že mafiáni ročně přes prostředníky investují do německých firem stovky miliónů eur, které pocházejí z trestné činnosti. Některá média odhadla roční obrat kalábrijské Ndranghetty na 35 miliard eur, což je víc, než v případě automobilky FIAT.

Jiří Hošek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme