V Dželalabádu zřejmě explodovala stavební trhavina

Po počátečním šoku, který způsobily zprávy o padesáti mrtvých ve východoafghánském městě Džalálábádu, se situace uklidňuje. Podle předběžného vyšetřování nešlo o teroristický útok, jak se původně předpokládalo, ale o explozi trhaviny pro stavební práce. Rovněž počet mrtvých bude nejspíš nižší.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

výbuch | Foto: HZS Praha

Jak ale informuje spolupracovnice Radiožurnálu z agentury Epicentrum Petra Procházková, zprávy o obětech jsou rozporuplné. Policejní šéf v Dželalabádu uvedl, že na místě zahynulo deset lidí a 25 bylo zraněno. Zcela zničeno nebo poškozeno bylo také padesát okolních domů do vzdálenosti až 300 metrů od epicentra výbuchu.

Policie se v první chvíli domnívala, že vybuchla nálož v autě a že jde o další plánovanou akci teroristů. Později se však přiklonila k názoru, že na vině je stavební firma, která se zabývá budováním silnic a používá k tomu i trhaviny. Budova firmy hořela ještě dvě hodiny po výbuchu. Několik zaměstnanců včetně zástupce ředitele bylo zadrženo a nyní jsou podrobováni výslechům.

Po řadě přestřelek, útoků a atentátů rebelů v posledních týdnech se policie obává dalších incidentů a proto původní zprávy z Dželalabádu jednoznačně hovořili o teroristickém činu.

Martin Hromádka, Petra Procházková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme