V Egyptě lidé protestují proti terorismu, v Itálii pohřbí oběti

Stovky lidí dnes vyšly do ulic města Ariš na severu Sinajského poloostrova, aby týden po smrtících útocích v rudomořském letovisku Šarm aš-Šajch protestovaly proti terorismu. Demonstranti se shromáždili před hlavní kanceláří vládní Národní demokratické strany, odkud se chystají vyjít na pochod městem pod ostražitým dohledem policie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Egyptští policisté prohlížejí trosky automobilu, | Zdroj: ČTK

Demonstraci zřejmě svolala vládní strana ve spolupráci s tamními představiteli. Mezi protestujícími jsou i beduíni, kteří se po atentátech v Šarm aš-Šajchu dostali do podezření. Jejich následné přispění znalostmi pašeráckých stezek a úkrytů na Sinajském poloostrově z nich ale později učinily klíčové pomocníky vlády v pátrání po teroristech.

V Itálii se dnes odpoledne bude konat pohřeb šesti italských obětí atentátů v egyptském letovisku. Pouze u jedné oběti byla ověřena totožnost bezprostředně, u ostatních bylo nutné provést rozbor DNA. V sicilském Aci Trezza se bude konat pohřeb čtyř obětí v 18 hodin, v Casaranu v jižní Itálii pohřbí dvě oběti v 17 hodin.

V sicilském města Aci Trezza se tisíce lidí přicházejí naposledy rozloučit se čtyřmi mladými oběťmi teroristických atentátů v Šarm aš-Šajchu. Se Sebastianem Contim, jeho manželkou, bratrem a bratrovou snoubenkou. Trávili společně krátkou dovolenou u Rudého moře.

Pro Sebastiana a jeho manželku to měla být opožděná svatební cesta, kterou si nemohli dovolit před pěti lety. Jejich dvěma malým dětem příbuzní s pomocí psychologů vysvětlili teprve dnes, že se rodiče již nikdy z dovolené nevrátí. v Casaranu v jihoitalské oblasti Pulia se rozloučí se dvěma mladičkými sestrami Bastianuti. Pro ně byla cesta do Šarm aš-Šajchu odměnou za promoci.

Vědunka Lunardi, Jana Petrová, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme