V Egyptě zemřelo při střetu fotbalových fanoušků přes 70 lidí

Při střetech fanoušků dvou egyptských fotbalových klubů po zápase v Port Saídu na severu země zemřelo podle egyptského ministerstva zdravotnictví nejméně 73 lidí. Podle záběrů, které vysílá egyptská státní televize, je stadión v plamenech. Část obětí jsou podle úřadů zaměstnanci ostrahy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Egyptě zemřelo při střetu fotbalových fanoušků přes 70 lidí | Zdroj: Reuters

Fanoušci vítězného domácího týmu al- Masrí, který však v soutěži platí za outsidera, vtrhli na hřiště jen pár sekund po skončení zápasu.

Naháněli fotbalisty, činovníky klubu a také příznivce jednoho z nejúspěšnějších egyptských fotbalových klubů al-Ahlí, na které pak začali házet kameny, lahve, tyče a výbušniny.

Hráči se museli schovat v šatně. Přesto se mrtví už brzy počítali na desítky.

Egyptská armáda vysílá do Port Saídu helikoptéry, aby evakuovaly hráče týmu al- Ahlí. Tisíc lidí je podle lékařských zdrojů zraněných.

Přehrát

00:00 / 00:00

Situaci v Egyptě sleduje také blízkovýchodní zpravodaj Radiožurnálu Břetislav Tureček

Nevraživost obou klubů je pověstná a v posledních letech jsou potyčky mezi jejich fanoušky poměrně časté. Podle egyptského ministra zdravotnictví je masakr v Port Saídu největším neštěstím v historii egyptského fotbalu.

Poté, co televize odvysílala záběry z masakru v Port Saídu, došlo k nepokojům také na stadionu v Káhiře, kde se organizátoři rozhodli tamní zápas mezi místním týmem Zamalek a fotbalisty z Ismáílije ukončit už po prvním poločase. Rozezlení fanoušci domácích pak podpálili část stadionu.

Egyptský fotbalový svaz už zrušil chystané zápasy první ligy. Zítra se má násilnostmi na mimořádném zasedání zabývat nově zvolený parlament.

Martina Hanáčková, Břetislav Tureček, Jan Piroch, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme