V Evropském parlamentu o Benešových dekretech

Česká diplomacie pokračuje v ofenzívě vůči Evropskému parlamentu kvůli takzvaným Benešovým dekretům. Český velvyslanec při Evropské unii Libor Sečka dnes předá předsedovi zahraničního výboru parlamentu Elmaru Brockovi dokumenty, které dokazují, že Benešovy dekrety neodporují legislativě Evropské unie. Česká republika by tak neměla mít s jejich existencí po svém vstupu do unie problém.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evropský parlament | Foto: Jan Rosenauer

Jak z Bruselu informuje zpravodaj Českého rozhlasu Milan Fridrich, předseda zahraničního výboru Evropského parlamentu Elmar Brock patří mezi poslance, kteří žádají zrušení Benešových dekretů. "Brock je šedou eminencí za většinou aktivit, které se kolem dekretů dějí, a právě proto jemu česká diplomacie hodlá předat dokumenty analyzující, zda Benešovy dekrety neodporují legislativě evropské unie".

"Ze studie vyplývá, že dekrety nejsou v Česku právně účinné a tak nemohou diskriminovat žádnou skupinu občanů Evropské unie," uzavírá Milan Fridrich.

"V té dnešní části české dokumentace je především právní analýza, která má dva základní aspekty: za prvé ukazuje naše vnímání místa dekretů prezidenta republiky v českém právním řádu, v českém právním systému a za druhé jasně dokumentuje, že dekrety nejsou v protikladu s platným právem Evropské unie," řekl Radiožurnálu velvyslanec Libor Sečka.

Přehrát

00:00 / 00:00

L. Sečka o obsahu analýzy

Milan Kopp, Milan Fridrich, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme