V Evropském parlamentu se bude bojovat o Temelín

Evropský parlament dnes zažije další bitvu o Temelín. Poslanci mají schválit zprávy o přípravě kandidátských států na vstup do Evropské unie. U České republiky lobují Zelení a rakouští poslanci proti Temelínu. Návrh zprávy o České republice obsahuje výzvu, aby Evropská unie uspořádala konferenci o uzavření Temelína.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tento požadavek prosadila do textu v červenci frakce Zelených a teď se o něm bude na plenárním zasedání bojovat. Skupiny poslanců zvláště z levicových stran z Francie a velké Británie odmítají, aby Evropská unie pořádala konferenci, která by se vyjadřovala k bezpečnosti Temelína. Problém kolem Temelína by se neměl zveličovat, tato otázka by navíc rozhodně neměla mít vliv na vstup České republiky do Evropské unie, řekl předkladatel České zprávy poslanec Jörgen Schröder.

Pozorovatelé připomínají, že Evropská komise možnost konference k Temelínu odmítla. Komise doufá, že otázky spojené z bezpečností Temelína vyřeší ještě na podzim společnými silami česká a slovenslá vláda.

Milan Fridrich, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme