V Gruzii začala velká policejní akce proti kritikům režimu

V Gruzii už od rána policie zatýká členy opozičních organizací a politických stran. Jde o největší policejní akci zaměřenou proti kritikům režimu. Výpadovky z centra hlavního města Tbilisi kontrolují kromě policie také obrněné transportéry.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michail Saakašvili | Foto: AFP

Speciální operace gruzínských bezpečnostních sil, která začala už v pět hodin ráno, se zaměřila na přívržence exministra Igora Giorgadze.

Gruzínská policie dnes pozatýkala po celé zemi několik desítek příznivců opozičních politických hnutí Naděje, Antisoros a zejména pak strany Spravedlnost, které je právě exministr Giorgadze předsedou.

Kvůli zatykači se ale Giorgadze před časem přestěhoval do Ruska. Gruzie ho totiž viní z pokusu o atentát na bývalého prezidenta Eduarda Ševarnadzeho.

Představitelé gruzínské vlády tvrdí, že zadržení lidé plánovali v zemi státní převrat. Zástupci opozice se ale brání a dodávají, že současný režim prezidenta Michaila Saakašviliho nezvládá vedení země a dokazuje to také zatčení opozičních politiků.

Petr Vavrouška, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme