V Hamburku byl zatčen další člen teroristické buňky

Německé úřady zadržely Maročana podezřelého z podílu na teroristických útocích ve Spojených státech z loňského 11. září. Policie zatkla devětadvacetiletého Abdalgháního Mzúdího v Hamburku. Údajně má kontakty se sítí Al-Káida Usámy bin Ládina a loni měl pomáhat atentátníkovi Muhammadovi Attovi a jeho komplicům, kteří strávili několik let v Hamburku coby studenti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

WTC se řítí k zemi

Fotografie Abdalgháního Mzúdího s bílou kuklou na obličeji, pořízená při jeho zatýkání, obletěla celou Spolkovou republiku. Policie ho zadržela v Hamburku na pokyn hlavního státního zástupce. Devětadvacetiletý Maročan patřil k tamní operační buňce Muhammada Atty, pilota jednoho z unesených letadel, kterým loni 11. září narazil do budovy Světového obchodního centra v New Yorku.

Abdalghání Mzúdí podle vyšetřovatelů znal plány teroristů, zajišťoval jim peníze i ubytování. To vše ve spolupráci s dalším spolupachatelem. Oba přitom znali všechny sebevražedné piloty. Od poloviny roku 1999 do října stejného roku v rámci Džihádu, tedy Islámské svaté války, plánovali teroristické akce, při nichž mělo přijít o život velké množství lidí.

Marika Táborská, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme