V Hamburku se srazily lodě - vytekla kyselina sírová

Dvě nákladní lodě se včera srazily v německém Hamburku. Z jedné z nich uniklo do vod přístavu značné množství kyseliny sírové, kterou převážela. Žíravina poleptala osm přístavních dělníků a dva policisty, kteří se na břehu nadýchali kyselinových výparů. Plavidlo o délce 62 metrů, které převáželo půl milionu litrů této žíraviny, se po srážce s kontejnerovou lodí vyplouvající z přístavu potopilo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

přístav v Hamburku | Foto: hamburg. de

Dělníci byli zraněni, když likvidovali havárii, kterou provází masový úhyn ryb v přístavní oblasti. Další dva policisté se nadýchali výparů kyseliny a museli být převezeni do nemocnice.

Ke srážce 80m dlouhé lodi s 62m dlouhým kontejnerovým plavidlem došlo v ústí Labe. Druhá loď se při nehodě potopila a z kontejnerů unikla dosud neurčitá část převážené žíraviny.

Dělníkům se podařilo přepážkami uzavřít takzvaný ropný přístav, ve kterém potopená loď s kyselinou leží. Tím prakticky zastavili únik žíraviny do okolí. V hamburském přístavu se už letos v lednu potopila česká nákladní loď z dosud nejasných příčin.

Markéta Kaclová, Martin Drtina, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme