V havarovaném autobusu u belgického Lutychu nebyli žádní Češi

Nad ránem došlo v Belgii k nehodě autobusu s 59 pasažéry. Podle informací belgické policie jsou cestujícími mladí Němci. Že nebyl na palubě havarovaného autobusu žádný Čech, potvrdilo Radiožurnálu ministerstvo zahraničí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nehoda autobusu u Kutrovic na Slánsku | Foto: Jana Káninská

Podle Karla Šrola z ministerstva zahraničí kontaktovala neprodleně česká ambasáda v Belgii místní policii, která uvedla, že po nehodě byli všichni pasažéři schopni uvést své jméno. Na základě tohoto faktu pak bylo možné potvrdit, že mezi cestujícími nebyl žádný Čech.

Řidič je zraněn vážně, zdravotníci zaznamenali tři menší zranění. Většina cestujících se dokázala dostat z vozu sama. Na místě zasahoval i vrtulník.

Autobus, který jel z Paříže do Mnichova a měl německou registrační značku, se převrátil se na bok do příkopu. Silnice zůstala průjezdná. Okolní nemocnice vyhlásily kvůli nehodě stav nouze, tzv. 'bílý plán', díky kterému byly připraveny přijímat větší množství pacientů.

K nehodě došlo v provincii Lutych nedaleko hranic s Německem. Na místě zasahovali zdravotníci i místní hasiči.

Zprávu přinesl jako první belgický zpravodajský web rtl.be, podle kterého k nehodě došlo na silnici E42 poblíž města Barchon. Příčinou nehody mohl být podle belgického webu mikrospánek řidiče.


Zvětšit mapu

Tereza Tomášková, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme