V havarovaném indonéském letadle byly statisíce dolarů v hotovosti

Záchranné týmy v indonéské provincii Papua na ostrově Nová Guinea se stále snaží dostat k troskám havarovaného letadla. Stroj se zřítil do hornatého a špatně dostupného terénu, což hledání komplikuje. Na palubě bylo 54 lidí a také statisíce dolarů v hotovosti.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dvoumotorové turbovrtulové letadlo ATR 42-300 indonéských aerolinií Trigana

Dvoumotorové turbovrtulové letadlo ATR 42-300 indonéských aerolinií Trigana | Zdroj: ČTK

Šance na přežití cestujících jsou podle koordinátora pátracích akcí velmi malé. Místo nálezu pokrývá hustá džungle.

"Všechno záleží na počasí, podle něj se bude řídit pátrání. Důležité je, že známe oblast, na kterou se teď soustředíme," uvedl záchranář.

Co přesně se s letadlem stalo, zatím není jasné. Kontakt se strojem typu ATR42 aerolinek Trigana Air se přerušil v neděli odpoledne půl hodiny po jeho startu z Jayapury u hranice s Papuou-Novou Guineou.

Stroj mířil do Oksibilu, kam ale nedoletěl. Let měl trvat jen 45 minut a posádka se naposledy ohlásila deset minut před předpokládaným přistáním.

Na palubě letadla bylo v hotovosti téměř půl milionu amerických dolarů, což je v přepočtu asi 12 milionů korun. Peníze vezli úředníci do vesnic v odlehlých oblastech, které bojují s chudobou. O osudu peněz nejsou žádné informace.

Záchranáři našli trosky letadla na východě Indonésie | Foto: ČTK

Pavlína Nečásková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme