V. Havel by rád viděl v Bílém domě H. Clintonovou

Amerického prezidenta George Bushe by měla od začátku roku 2009, kdy mu vyprší druhý mandát, vystřídat v čele Spojených států senátorka Hillary Clintonová. Myslí si to bývalý český prezident Václav Havel, který se loni na jaře s manželkou bývalého amerického prezidenta Billa Clintona setkal ve Washingtonu a o jejích ambicích s ní mluvil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

přebal knihy Hillary Clintonové Živoucí historie | Foto: NEPOUŽÍVAT internet

Václav Havel podporuje ženský element také v americké politice a Hillary Clintonové si velmi váží. Její šance na prezidentský úřad sleduje ve Washingtonu zpravodaj Českého rozhlasu Miroslav Konvalina.

Názory na osmapadesátiletou senátorku Hillary Clintonovou už teď rozdělují Ameriku, a to ještě oficiálně neoznámila, zda se objeví mezi demokratickými uchazeči o volební souboj v roce 2008.

Bývalá první dáma a současná senátorka za stát New York postupuje velmi obezřetně, ale zároveň o sobě dává hlasitě znát. Tento týden ostře kritizovala Bílý dům i Kongres a dokonce řekla, že Bushova administrativa vstoupí do dějin, jako jedna z nejhorších.

Největší rozruch vyvolal její výrok o tom, že republikány ovládaná Sněmovna reprezentantů vypadá jak plantáž, kde jsou opoziční hlasy umlčené. Bílý dům to samozřejmě rozhořčilo.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme