V.Havel: Nastal čas pro duchovní koalici

Prezident Václav Havel vyzval v rámci Fora 2000 představitele různých světových náboženství k těsnější spolupráci. Státníci a politici nemohou podle něj dostát své odpovědnosti, když budou odcizeni duchovním kořenům svých kultur. Prezident to řekl v katedrále svatého Víta na Pražském hradě při společné meditaci křesťanů, muslimů, židů, buddhistů a hinduistů. Zdůraznil, že nastal čas vytvářet "velkou duchovní koalici".

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

T.Halík a V. Havel | Foto: René Volfík

Jejím úkolem by bylo hledat a prosazovat základní etické hodnoty, na nichž se shodují všichni lidé dobré vůle, a v duchu těchto hodnot společně působit na život světového společenství.

"Je nanejvýš nešťastné, když je nějaké náboženství použito jako další nástroj k novému dělení lidstva a stane se zdrojem konfliktu," vzkázal ve svém poselství tibetský duchovní vůdce dalajláma, který se kvůli napjaté bezpečností a mezinárodní situaci rozhodl, že do Prahy nepřijede. Jeho text přečetl prezident České křesťanské akademie Tomáš Halík.

Milan Kopp, Eva Hůlková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme