V.Havel: Nastal čas pro duchovní koalici

Prezident Václav Havel vyzval v rámci Fora 2000 představitele různých světových náboženství k těsnější spolupráci. Státníci a politici nemohou podle něj dostát své odpovědnosti, když budou odcizeni duchovním kořenům svých kultur. Prezident to řekl v katedrále svatého Víta na Pražském hradě při společné meditaci křesťanů, muslimů, židů, buddhistů a hinduistů. Zdůraznil, že nastal čas vytvářet "velkou duchovní koalici".

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

T.Halík a V. Havel

T.Halík a V. Havel | Foto: René Volfík | Zdroj: Český rozhlas

Jejím úkolem by bylo hledat a prosazovat základní etické hodnoty, na nichž se shodují všichni lidé dobré vůle, a v duchu těchto hodnot společně působit na život světového společenství.

"Je nanejvýš nešťastné, když je nějaké náboženství použito jako další nástroj k novému dělení lidstva a stane se zdrojem konfliktu," vzkázal ve svém poselství tibetský duchovní vůdce dalajláma, který se kvůli napjaté bezpečností a mezinárodní situaci rozhodl, že do Prahy nepřijede. Jeho text přečetl prezident České křesťanské akademie Tomáš Halík.

Milan Kopp, Eva Hůlková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme