V Hongkongu 100.000 lidí pochoduje za demokracii

Nejméně 100 tisíc lidí vyšlo v Hongkongu do ulic a požadovalo demokracii. Obyvatelé této bývalé britské kolonie v den 12. výročí předání Hongkongu Číně také protestovali proti vládě. Nesouhlas vyjádřili i s řešením hospodářské a finanční krize.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

protest v Hongkongu | Zdroj: ČTK

Chceme mít právo volit své představitele, požadujeme plnou demokracii, nesouhlasíme s kroky vlády - podobná hesla zněla dnes několik hodin Hongkongem. "Chceme mít každý jeden hlas, tedy ne abychom mohli volit jen část našich zastupitelů a zbytek dosazoval Peking," říká asi 35letá žena.

Prodemokratické síly zvyšují svou aktivitu za prosazení všeobecných voleb, které Čína stále odkládá. Minulý měsíc také u příležitosti 20. výročí masakru na pekingském náměstí Ťien-an-men v Hongkongu protestovalo na 150 tisíc lidí.

Obyvatelé 7,5milionové bývalé britské kolonie dnes vyrazili do ulic i přes panující téměř pětatřicetistupňové horko. Mnozí dávali najevo i nespokojenost s řešením dopadů globální finanční krize.

Související příspěvky:
Svět si připomíná 20 let od masakru na pekingském náměstí Tchien-an-men
Čína lituje střetu mezi policisty a hongkongskými novináři v Pekingu
Lidé v Hongkongu si připomněli výročí masakru na náměstí Ťien-an-men
Čína omezila cizincům vstup do země přes Hongkong
Od předání Hongkongu Číně uplynulo deset let

Robert Mikoláš, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme