V Indickém oceánu zadrženy lodě s balistickými raketami

Španělské válečné lodě zadržely v Indickém oceánu obchodní loď bez výsostných znaků, na jejíž palubě bylo 12 raket Scud a také raketové součástky. Podle amerických zdrojů obchodní loď vyplula minulý týden z jednoho severokorejského přístavu. Loď byla zadržena několik sto kilometrů od Jemenu. Španělské válečné lodě jsou součástí světové protiteroristické koalice. Zadrženou loď nyní prohledávají američtí a španělští vojenští experti. Posádka lodě původně Španělům tvrdila, že v kontejnerech veze cement. Španělské lodi ji teď eskortují do Bahrajnu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

střela | Foto: Armáda ČR

Zatím neexistují žádné důkazy o tom, že pro koho byla zásilka určena. Američtí experti nevylučují, že by to mohl být Irák. Náměstek amerického ministra zahraničí Richard Armitage prohlásil, že zadržení severokorejské lodi s nákladem 12 raket Scud v Indickém oceánu dokazuje, že KLDR je významným šiřitelem zbraní. Američané usilují o to, aby Jemen zůstal v koalici zemí, které bojují proti terorismu. Proto koaliční síly zasáhly mimo teritoriální této země Arabského poloostrova.

Markéta Kaclová, Kateřina Pospíšilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme