V Indii 12 tisíc mrtvých a zřejmě žádná naděje na další zachráněné

12 tisíc lidí zahynulo podle nejnovějších oficiálních údajů při pátečním zemětřesení v západoindickém státě Gudžarát. Podle odhadů ale počet obětí stoupně nejméně na 25 tisíc. Někteří odhadují počet lidí pohřbených v sutinách až na 100 tisíc.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Do oblasti stále ještě míří záchranné týmy z celého světa, ale naděje na nalezení dalších živých lidí je už mizivá. Podle našeho zvláštního zpravodaje v Indii Roberta Mikoláše jen během dnešního dne dorazily záchranné týmy z Francie, Jižní Koreje a Japonska. Všichni jsou přesvědčeni, že se jim podaří alespoň někoho zachránit. Tato naděje je ale minimální: Mnozí říkají, že dnešek je poslední den, kdy bylo možné někoho najít živého. Například Švýcaři, kteří do postižené oblasti přijeli mezi prvními jen několik hodin po ničivém zemětřesení, už svou práci končí. Z trosek domu v Bhudži a Ahmedabádu vytáhli několik živých lidí. V další zázrak už ale nedoufají. Obyvatelé obcí, které byly téměř srovnány se zemí, nyní nejvíce potřebují potraviny, pitnou vodu a přikrývky. Pomoc, která prodí z celého světa - jen v tuto chvíli stojí na letišti letadla s pomocí z Ruska Malajsie Alžírska Píkistánu či Řecka - je stále nedostatečná. Situaci navíc komplikuje složitá distribuce materiálu. Cesta po zemi je příliš zdlouhavá a vrtulníků je nedostatek.

Markéta Kaclová, Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme