V Indii další zemětřesení

Indický stát Gudžarát zasáhlo další velké zemětřesení. Jak hlásí náš zpravodaj v Budži, Robert Mikoláš, tentokrát ale nedosáhlo takové hodnoty, jako minulý pátek, kdy po otřesech o síle 7,9 stupňů Richterovy škály zemřelo nejméně třicet tisíc lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Epicentrum nového zemětřesení je vzdálené jen 25 km od Bhačau. Toto město bylo při tragédii minulého pátku zcela zničeny. Všechny domy se zřítily. Většina lidí tráví dny a moci na ulici nebo v nově vybudovaných stanových táborech, a tak zřejmě nidko další nezahynul. Otřesy, které tentokrát dosáhly 5 stupňů Richterovy stupnice, jsou druhé největší, které zasáhly stát Gudžarát od ničivého zemětřesení z 26. ledna. Cítit byly prakticky v celém státě. Lidé v Bhudži v dalších obcích vybíhaly v panice do ulic. Načas byly přerušeny i práce při pátrání po pohřešovaných osobách v sutinách domů.

Indickému státu Gudžarát postiženému zemětřesením, stále akutněji hrozí epidemie, zejména tyfu a cholery. Místní lékaři varovali před šířením nákazy už v prvních dnech po katastrofě, přesto místní úřady situaci podcenily. Jak dodává náš zvláštní zpravodaj v Budži Robert Mikoláš, dnešní nové otřesy situaci pravděpodobně ještě zhorší.

Markéta Kaclová, Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme