V Indii další zemětřesení

Indický stát Gudžarát zasáhlo další velké zemětřesení. Jak hlásí náš zpravodaj v Budži, Robert Mikoláš, tentokrát ale nedosáhlo takové hodnoty, jako minulý pátek, kdy po otřesech o síle 7,9 stupňů Richterovy škály zemřelo nejméně třicet tisíc lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

r_2100x1400_cro.png

Epicentrum nového zemětřesení je vzdálené jen 25 km od Bhačau. Toto město bylo při tragédii minulého pátku zcela zničeny. Všechny domy se zřítily. Většina lidí tráví dny a moci na ulici nebo v nově vybudovaných stanových táborech, a tak zřejmě nidko další nezahynul. Otřesy, které tentokrát dosáhly 5 stupňů Richterovy stupnice, jsou druhé největší, které zasáhly stát Gudžarát od ničivého zemětřesení z 26. ledna. Cítit byly prakticky v celém státě. Lidé v Bhudži v dalších obcích vybíhaly v panice do ulic. Načas byly přerušeny i práce při pátrání po pohřešovaných osobách v sutinách domů.

Indickému státu Gudžarát postiženému zemětřesením, stále akutněji hrozí epidemie, zejména tyfu a cholery. Místní lékaři varovali před šířením nákazy už v prvních dnech po katastrofě, přesto místní úřady situaci podcenily. Jak dodává náš zvláštní zpravodaj v Budži Robert Mikoláš, dnešní nové otřesy situaci pravděpodobně ještě zhorší.

Markéta Kaclová, Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme