V Indii lidé již několik dní protestují po vraždě mladé lékařky, lékaři vyzývají ke stávce

Větší bezpečnost v nemocnicích, především pro ženy, žádaly tisíce lidí na demonstracích v několika indických městech. Protesty jsou reakcí na případ z minulého týdne, kdy byla ve státní nemocnici v Kalkatě znásilněna a zavražděna mladá lékařka, připomněla agentura AP.

Dillí Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sdružení indických lékařů v pátek vyzvalo více než milion svých kolegů po celé zemi, aby v sobotu poskytovali pouze základní služby, a to v rámci protestu proti brutálnímu znásilnění a vraždě zdravotnice

Sdružení indických lékařů v pátek vyzvalo více než milion svých kolegů po celé zemi, aby v sobotu poskytovali pouze základní služby, a to v rámci protestu proti brutálnímu znásilnění a vraždě zdravotnice | Zdroj: Profimedia

Demonstranti, kteří se shromáždili poblíž parlamentu v Dillí, drželi v rukou transparenty vyzývající k odpovědnosti za znásilnění a smrt jednatřicetileté ženy. Podobné protesty se konaly i v Kalkatě, v Bombaji, Hajdarábádu a v dalších indických městech.

Náboženský obřad v Indii skončil tlačenicí. Zahynulo nejméně 116 lidí, bilance roste

Číst článek

Sdružení indických lékařů v pátek vyzvalo více než milion svých kolegů po celé zemi, aby v sobotu poskytovali pouze základní služby, a to v rámci protestu proti brutálnímu znásilnění a vraždě zdravotnice. Vyzývají tak k největší stávce za poslední dobu.

Hněv nad zločinem neutichá ani týden poté, co byla lékařka nalezena mrtvá na zakrvácené matraci na lékařské fakultě, kde pracovala, píše AP. Uložila se ke krátkému spánku na koberci v přednáškovém sále poté, co pracovala téměř 20 hodin z 36hodinové směny, řekl agentuře Reuters personál lékařské fakulty státní nemocnice v Kalkatě. Pitva později potvrdila sexuální napadení a v souvislosti s tímto činem byl zadržen policejní dobrovolník.

Státní úředníci, kteří začali případ vyšetřovat jako první, už byli obviněni z chybného postupu. Později policie na základě soudního příkazu předala případ federálním vyšetřovatelům.

Ve dnech, které následovaly, přerostl narůstající hněv nad tím, že indické zákony nedokážou zabránit rostoucí vlně násilí na ženách, v demonstrace. Protesty také vedly tisíce lékařů a zdravotníků k odchodu z veřejných nemocnic po celé Indii a k požadavku na bezpečnější pracovní prostředí. Protesty, které začaly 9. srpna, se odehrávají většinou poklidně.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme