V Indii pokračuje vyprošťování obětí zemětřesení

Zemětřesení, které minulý pátek postihlo západní Indii, si podle nejnovějších oficiálních údajů vyžádalo 12 000 lidských životů. Počet mrtvých pravděpodobně ale ještě stoupne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr vnitr postiženého západoindického svazového státu Gudžarát Haren Pandja odhaduje oběti nejméně na 25 000. Ve středu se zázrakem podařilo vyprostit dalších 12 živých lidí, kteří pod sutinami přežili bez vody a jídla pět dní. Další zázraky ovšem úřady už neočekávají. Středa byla, podle nich nejzažším termínem pro přežití. Některé záchranné týmy už také opustily oblast živelné katastrofy. O rozsahu zemětřesení vypovídá fakt, že jen např. ve městě Bačau, které mělo 70 000 obyvatel, bylo zničeno prakticky 100%. Z bývalého správního střediska se hlásí náš zvláštní zpravodaj Robert Mikoláš.

Šest dní po zemětřesení našli turečtí záchranáři v indickém svazovém státě Gudžarát další dvě živé osoby: 102letou ženu a 13letou dívku. Dívka se podle očitých svědků usmívala a měla jen lehce poraněné nohy.

Markéta Kaclová, Robert Mikoláš, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme