V Indii se oběsil jeden z podezřelých v případě znásilnění a zavraždění studentky

Jeden z mužů, který se měl v indickém autobuse podílet na znásilnění a zavraždění 23leté studentky, pravděpodobně spáchal sebevraždu. Stráže ho našly oběšeného v cele.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Indie, Dillí. Před soudem s vrahy studentky. | Foto: Jaromír Marek | Zdroj: Český rozhlas

Zda jde o sebevraždu, ukáže vyšetřování, které je teprve na začátku. Jediný, kdo naznačil, že by to nemusela být sebevražda, je právník mrtvého, který tvrdí, že jeho klient byl v dobré náladě, na soud se těšil a nic nenaznačovalo tomu, že by se chtěl zabít.

Oběšený je řidičem autobusu, ve kterém k činu došlo. Podle některých verzí byl dokonce hlavním organizátorem celého incidentu, za který policie šestici mužů obvinila mimo jiné z vraždy, hromadného znásilnění, únosu nebo ničení důkazů.

Pokud je soud shledá vinnými, tak pěti z nich hrozí až trest smrti. Šestý čelí maximálně třem letům ve výchovném ústavu, protože je mladistvý.

Brutální útok vyvolal vlnu protestů. Kvůli nim politici zpřísnili postihy za znásilnění. Více se mluví o pozici žen ve společnosti a o bezpečnostní situaci.

V praxi se toho ale moc nezměnilo. Od té doby došlo k několika dalším podobným případům, o kterých média informovala. A zajisté mnoha, o kterých se ani nepsalo. Než se skutečně změní celospolečenský přístup k ženám, bude to ještě chvíli trvat. Jisté je, že indické ženy se o svá práva alespoň velmi hlasitě přihlásily a už se nenechají jen tak něčím zastavit.

Ondřej Bouda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme