V Indii zemřela další znásilněná dívka. Politici slibují zlepšení situace

U soudu v indickém Dillí pokračuje proces s pěticí mužů, kteří v polovině prosince znásilnili a zbili studentku v městském autobuse. Ta později zraněním podlehla. Zatímco indická veřejnost kauzu prožívá a manifestuje za posílení práv žen, o víkendu došlo v Dillí k dalšímu znásilnění. Přes ujišťování úřadů se nezměnil ani kritizovaný přístup policie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Indická policie převáží k soudu v Dillí muže obviněné z brutálního znásilnění | Zdroj: Reuters

Před budovou soudu se dnes sešel velký dav lidí požadujících pro pachatele trest smrti. Líčení proto muselo být přesunuto do jiného objektu. Muži jsou obviněni z vraždy, znásilnění a únosu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktor Jaromír Marek sleduje vývoj procesu s indickými násilníky

Poprvé byla zveřejněna jejich jména a profese. Kromě řidiče autobusu se na útoku podílel jeho bratr, který autobusy uklízel, myč autobusů, prodavač ovoce a fitness trenér. Šestému z pachatelů, kteří třiadvacetiletou dívku i jejího přítele napadli, je teprve 17 let. Stane proto před jiným soudem.

Případ je v Indii vnímán opravdu citlivě, po celé zemi se odehrávají demonstrace a lidé požadují přísné tresty. Změnu nedobré situace slibují i politici. V Indii totiž dojde ke znásilnění každých 20 minut, přímo v Dillí pak každých 14 hodin.

Novou obětí znásilnění se stala jednadvacetiletá dívka, která pracovala v továrně nedaleko Dillí. Když se v pátek nevrátila z práce, její otec šel podat oznámení na policii, policisté se ale případem odmítli zabývat.

Podle nich si dívka určitě jen vyrazila ven s nějakým přítelem. V sobotu však bylo objeveno její mrtvé tělo. Sexuálních delikty jsou teď v Indii vnímány pod drobnohledem. Čtyři policisté proto byli v souvislosti s tímto případem dočasně zbaveni funkce, pátý byl přeložen.

Jaromír Marek, Kristina Winklerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme