V Indii zemřela další znásilněná dívka. Politici slibují zlepšení situace

U soudu v indickém Dillí pokračuje proces s pěticí mužů, kteří v polovině prosince znásilnili a zbili studentku v městském autobuse. Ta později zraněním podlehla. Zatímco indická veřejnost kauzu prožívá a manifestuje za posílení práv žen, o víkendu došlo v Dillí k dalšímu znásilnění. Přes ujišťování úřadů se nezměnil ani kritizovaný přístup policie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Indická policie převáží k soudu v Dillí muže obviněné z brutálního znásilnění | Foto: Reuters

Před budovou soudu se dnes sešel velký dav lidí požadujících pro pachatele trest smrti. Líčení proto muselo být přesunuto do jiného objektu. Muži jsou obviněni z vraždy, znásilnění a únosu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktor Jaromír Marek sleduje vývoj procesu s indickými násilníky

Poprvé byla zveřejněna jejich jména a profese. Kromě řidiče autobusu se na útoku podílel jeho bratr, který autobusy uklízel, myč autobusů, prodavač ovoce a fitness trenér. Šestému z pachatelů, kteří třiadvacetiletou dívku i jejího přítele napadli, je teprve 17 let. Stane proto před jiným soudem.

Případ je v Indii vnímán opravdu citlivě, po celé zemi se odehrávají demonstrace a lidé požadují přísné tresty. Změnu nedobré situace slibují i politici. V Indii totiž dojde ke znásilnění každých 20 minut, přímo v Dillí pak každých 14 hodin.

Novou obětí znásilnění se stala jednadvacetiletá dívka, která pracovala v továrně nedaleko Dillí. Když se v pátek nevrátila z práce, její otec šel podat oznámení na policii, policisté se ale případem odmítli zabývat.

Podle nich si dívka určitě jen vyrazila ven s nějakým přítelem. V sobotu však bylo objeveno její mrtvé tělo. Sexuálních delikty jsou teď v Indii vnímány pod drobnohledem. Čtyři policisté proto byli v souvislosti s tímto případem dočasně zbaveni funkce, pátý byl přeložen.

Jaromír Marek, Kristina Winklerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme