V Iráku před volbami roste napětí

Irák hlásí další mrtvé. K sebevražednému útoku došlo na šíitské svatbě jižně od Bagdádu. Jeho výsledkem jsou 4 mrtví a 16 zraněných. Do svatebčanů najel atentátník sanitním vozem. S odvoláním na nemocniční zdroje o tom informovala agentura AP. V Bagdádu a severně od něj při pátečních násilnostech zahynulo 26 lidí. Jak potvrzuje spolupracovník Radiožurnálu, reportér České televize Michal Kubal, atmosféra v Iráku je stále vypjatější.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

američtí vojáci v Iráku | Zdroj: ČTK

Irácké volby se blíží a napětí v zemi stoupá. Premiér Ajád Aláví prohlásil, že stoprocentní klid se udržet nepodaří a že hrozí bombové útoky. Přípravy na hlasování provázejí přísná utajení. Volební komise zatím neoznámila ani přesné umístění volebních místností, aby teroristům ztížila přípravy útoků.

Iráčané vytvoří kolem každého z 27 tisíc hlasovacích míst tři bezpečnostní zóny. Hlavní tíha zodpovědnosti bude ležet právě na iráckých vojácích a policistech. Američané chtějí zasahovat jenom v případě nutnosti. Bojí se, že jinak by je někdo mohl obvinit z ovlivňování výsledků voleb.

Marika Táborská, Michal Kubal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme