V Iráku při několika útocích zahynuly desítky lidí

Sebevražedný atentátník v kurdské vesnici na severu Iráku zabil při bombovém útoku nejméně 20 vesničanů a 35 dalších zranil. Mezi mrtvými jsou i ženy a děti. Jižně od Bagdádu přišli později o život čtyři lidé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

trosky domů po atentátu ve Vardaku | Zdroj: ČTK

Atentátník zaútočil před svítáním s nákladním autem a výbušninami ve Vardaku, který leží jižně od Mosulu.

Při detonaci se zřítilo 25 domů postavených z nepálených cihel. K útoku byl připraven ještě jeden muž, tomu ale policisté v odpálení náloží zabránili.

Okolí Mosulu patří k nejnebezpečnějším oblastem Iráku, útoky a vraždy jsou tam na denním pořádku. Mezi arabskými a kurdskými obyvateli totiž panuje značné napětí.

Po odchodu Američanů se vrací násilí

Dopoledne vybuchly dvě bomby na tržišti v Mahmúdíji asi 30 kilometrů jižně od Bagdádu. Zabily čtyři osoby a dalších 30 zranily. V bagdádské čtvrti Karrádě má podobný útok na svědomí osm raněných.

Počet násilností v Iráku poslední dobou opět roste. Podle ministerstva obrany zahynulo v srpnu 393 civilistů, 48 policistů a 15 vojáků, což je nejtragičtější měsíční bilance za uplynulý rok. Pozorovatelé to dávají do souvislosti se stažením amerických vojáků z měst od 1. července.

Zdenka Turková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme