V Iráku při několika útocích zahynuly desítky lidí

Sebevražedný atentátník v kurdské vesnici na severu Iráku zabil při bombovém útoku nejméně 20 vesničanů a 35 dalších zranil. Mezi mrtvými jsou i ženy a děti. Jižně od Bagdádu přišli později o život čtyři lidé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

trosky domů po atentátu ve Vardaku

trosky domů po atentátu ve Vardaku | Zdroj: ČTK

Atentátník zaútočil před svítáním s nákladním autem a výbušninami ve Vardaku, který leží jižně od Mosulu.

Při detonaci se zřítilo 25 domů postavených z nepálených cihel. K útoku byl připraven ještě jeden muž, tomu ale policisté v odpálení náloží zabránili.

Okolí Mosulu patří k nejnebezpečnějším oblastem Iráku, útoky a vraždy jsou tam na denním pořádku. Mezi arabskými a kurdskými obyvateli totiž panuje značné napětí.

Po odchodu Američanů se vrací násilí

Dopoledne vybuchly dvě bomby na tržišti v Mahmúdíji asi 30 kilometrů jižně od Bagdádu. Zabily čtyři osoby a dalších 30 zranily. V bagdádské čtvrti Karrádě má podobný útok na svědomí osm raněných.

Počet násilností v Iráku poslední dobou opět roste. Podle ministerstva obrany zahynulo v srpnu 393 civilistů, 48 policistů a 15 vojáků, což je nejtragičtější měsíční bilance za uplynulý rok. Pozorovatelé to dávají do souvislosti se stažením amerických vojáků z měst od 1. července.

Zdenka Turková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme