V Iráku přibývají cílené útoky proti koaličním vojákům

Při útocích v Iráku zahynulo celkem devět lidí. Pět koaličních vojáků zabil výbuch nastražené bomby a čtyři civilisté zemřeli při jiném útoku ve městě Fallúdža. Oba incidenty se staly v oblasti nazývané "sunnitský trojúhelník", kde jsou protiamerické nálady tradičně velmi silné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bagdád | Foto: turing.wins.uva.nl

Tři ze čtyř obchodníků, kteří zahynuli při útoku v irácké Fallúdži, byli Američané. Národnost čtvrté oběti zatím známa není. Kromě civilistů zemřelo také pět koaličních vojáků, které zabila nastražená bomba.

Koaliční správa v Bagdádu uvádí, že dlouhodobě podobných případů ubývá. Český velvyslanec v Bagdádu Martin Klepetko ale v rozhovoru pro Radiožurnál varuje před přílišným optimismem.

"Pokud bychom měli hodnotit jenom čistě statistický počet útoků proti koalici, tak ten zřejmě skutečně klesnul oproti situaci před rokem. Bohužel ale na druhé straně narůstá počet těch cílených, "dobře" připravených útoků, a to je věc, která mne osobně docela znepokojuje," upozornil Klepetko.

Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme