V Iráku se zřejmě stali obětí únosu další dva němečtí občané

V Iráku byli s největší pravděpodobností uneseni další dva němečtí občané. Podle mediálních informací jde o matku se synem, kteří už delší dobu žili v Bagdádu. Únosci už přitom navázali kontakt s příbuznými unesených žijícími v Berlíně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bagdád | Foto: turing.wins.uva.nl

Německá vláda se zatím omezila na oficiální konstatování, že se v Iráku od minulého úterý pohřešují dva němečtí státní příslušníci. Únosci měli pohrozit zastřelením rukojmích, pokud se do věci vloží média. Podle serveru Spiegel-ONLINE se proto německé ministerstvo zahraničí zlobí na sdělovací prostředky, že kauzu rozvířily.

Ministerstvo okamžitě zřídilo krizový štáb, který předpokládá, že únoscům jde o výkupné. V posledních 15 měsících byli v Iráku uneseni tři Němci - archeoložka Susanne Osthoffová a inženýři René Bräunlich a Thomas Nitzschke. Všichni byli ze zajetí propuštěni, ale pokaždé se vyrojily spekulace o tom, že za ně Německo zaplatilo tučný obnos.

Jiří Hošek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme