V Itálii došlo k železničnímu neštěstí. Zemřelo nejméně 11 lidí

V severní Itálii došlo k vážnému železničnímu neštěstí. Na místo zamířily desítky sanitek. O život přišlo nejméně jedenáct lidí. Z dvaceti osmi raněných je stav sedmi definován jako velmi vážný.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sesuv půdy strhnul vlak v Itálii. | Foto: AFP

Záchranáři, kteří pracují za velmi těžkých podmínek na příkrém svahu, stále ještě nepovažují 11 mrtvých za definitivní bilanci. Regionální vlak zavalil velký sesuv půdy a zemina pronikla i do prvního vagónu, který prakticky visí, zadržený jen několika stromy, na řekou Adige.

Záchranáři museli dlouho pracovat pouze rukama, aby zabránili sjetí vykolejeného vlaku do řeky. Moderní železnice je vybavená bezpečnostním zařízením, které v případě sesuvu automaticky zastaví provoz, ale v tomto případě lavina velkých kusů kamení a zeminy zavalila přímo projíždějící vlak.

K neštěstí došlo na železnici spravované společností Südtiroler Bahnanlagen v těsném údolí ve val Venosta mezi obcemi Laces a Castelbello v devět hodin ráno.

Vlak vyjel z Malles v 8h20 a v 9h43 měl dorazit do železniční stanice Merano. Naštěstí to byla hodina, kdy už jezdí jen málo lidí obvykle vlakem jen se dvěma vagóny do práce nebo do školy.

Příčiny neštěstí nejsou zatím známé. Pravděpodobně došlo k sesuvu půdy na trati, nebo naopak na podemletí trati, která se pod tíží vlaku mohla propadnout. Železnice byla v tomto úseku v roce 2005 zcela obnovena.

Vědunka Lunardi, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme