V Itálii lavina strhla šedesát lidí

V italských Alpách v lokalitě Artesina se dnes dopoledne sesula velká lavina v místě, kde se právě konal lyžařský závod. Třináct lidí bylo zraněno, většina pouze lehce. Mezi zraněnými je také jeden Čech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

lavina | Foto: Horská záchranná služba SR

Obrovská masa sněhu, která se sesula z příkrého svahu ve výšce 2200 metrů, strhla nejméně šedesát lidí. Osmapadesát z nich bylo vyproštěno téměř bezprostředně. Vzhledem k tomu, že se v Artesině konal lyžařský závod, byla na místě záchranná služba i s vrtulníky.

Právě díky horské službě byli zachráněni i dva zbývající pohřešovaní. Třináct lidí vyvázlo s lehkým zraněním a byli ošetřeni na místě. Pouze tři museli být převezeni do nemocnice. Horská služba se svými psy pro jistotu pokračuje v prozkoumávání lavinové masy sněhu, i když se již nikdo další nepohřešuje.

Případ ale vyšetřuje justice, protože podle horské služby lavinu mají na svědomí dva lyžaři, kteří lyžovali mimo sjezdovku, přestože horská služba upozorňovala na nebezpečí lavin.

Vědunka Lunardi Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme