V Itálii se chystá demonstrace za životy rukojmích

Rodiny italských rukojmí zajatých v Iráku organizují na zítřek mírovou demonstraci. Snaží se tak zachránit život třem mužům, zajatým v Iráků takzvanými Zelenými brigádami. Únosci se na záznamu, vysílaném televizí Al Arabíja obrátili na italskou veřejnost. Požadují uspořádání hromadné demonstrace proti válce v Iráku a proti vládě Silvia Berlusconiho. V opačném případě jsou prý připraveni rukojmí zabít.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

unesení Italové | Zdroj: ČTK

Žádná demonstrace proti vládě Silvia Berlusconiho se konat nebude. Příbuzní tří zajatých Italů oraganizují na zítřek v Římě humanitární demonstraci za mír a osvobození rukojmích. Neobrátili se na žádnou politickou sílu, pouze na lidi dobré vůle, kteří se budou chtít modlit za mír ve světě a životy rukojmí. Účast potvrdili zatím pouze Neposlušní z antiglobalistických hnutí.

Italská informační služba je přesvědčea, že tři Italové byli zajati skupinou bývalých Saddámových důstojníků. Obává se, že zítřejší demonstrace nic nevyřeší, protože jak tvrdí, únosci mají politické cíle a chtějí rozdělit Itálii.

Vědunka Lunardi, Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme