V Itálii stávkují odbory. Zkomplikují dopravu

V Itálii se dnes očekávají značné potíže v dopravě kvůli generální stávce, kterou vyhlásil jeden ze čtyř hlavních odborů na protest proti balíku úsporných opatření vlády Silvia Berlusconiho.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demosntrující komunisté v Aténách. Řecko

Demosntrující komunisté v Aténách. Řecko | Foto: Martin Dorazín | Zdroj: Český rozhlas

Levicová opozice sice připouštějí, že úspory jsou nutné, ale tvrdí, že finanční manévr ministra financí Tremontiho je špatný a nespravedlivý. Na jedné straně bude totiž mít negativní dopad na hospodářský růst a na straně druhé jej pocítí hlavně obyčejní zaměstnanci, zatímco bohatých se dotkne minimálně.

Přehrát

00:00 / 00:00

Generální stávku v Itálii sleduje spolupracovnice ČRo v Římě Vědunka Lunardi.

Levice by chtěla vyšší daně pro majetné lidi, pro banky, podnikatele, ale také pro živnostníky, kteří podle ní mají na svědomí velké daňové úniky. Vláda chce naopak omezit přebujelý a neefektivní státní aparát.

Podle očekávání stávka způsobí velké potíže zejména v městské dopravě. V letecké dopravě a na železnici by měl být dopad protestů omezen. V některých oblastech se nebude pracovat jen čtyři hodiny, v jiných celou pracovní dobu. K protestům se připojili také státní zaměstnanci.

Letecká společnost Alitalia připravila náhradní lety a posunula starty několika desítek letadel a také železnice připravily náhradní spojení. Na železnici zkomplikuje dopravu stávka ve Francii.

Pokud se týká stávky státních zaměstnanců, nebudí velké obavy a nevyvolá velké potíže.

Vědunka Lunardi, Lenka Rafaelová, Václav Rojík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme