V Itálii to před nedělními parlamentními volbami vře

V Itálii vyvolal velké polemiky známý herec a režisér Roberto Benini. Ten v předvolební kampani několikrát ostře napadl pravicového lídra a mediálního magnáta Silvia Berlusconiho. Veřejnoprávní televize RAI je navíc obviňována z nadržování straně Francesca Rutelliho.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Benini, jeden z nejmilovanějších italských komiků, u nás známý hlavně protagonista a režisér oskarového filmu Život je krásný, si nebere vůči Berlusconimu servítky. Ve čtvrtek byl na veřejnoprávní RAI hostem pořadu známého italského intelektuála Enca Biagiho. O jeho vystoupení, ve kterém 11 minut nevybíravě napadal vůdce středopravého Domu svobody, se debatovalo po celý pátek. Bersluconi i někteří členové televizní rady obvinili vedení RAI, že v průběhu celé volební kampaně byla televize použita středolevým olivovníkem Francesca Rutelliho.

Ve včerejším televizním pořadu RAI, jehož hostem byl na závěr volební kampaň levicový lídr Rutelli, se nekontrolovatelný toskánský herec Benini objevil znovu a svými komickými scénkami opět zesměšňoval Berlusconiho. Tomu jsou útěchou snad jen slova baronky Thatcherové. Ta totiž Berlusconiho podpořila, což je podle pravice důkaz toho, že řeči o izolaci Itálie v případě vítězství Domu svobody jsou jenom nafouknutou bublinou.

Markéta Kaclová, Pavla Kvapilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme