V italské loterii padl rekordní jackpot

Po šesti měsících se neznámému výherci podařilo uhádnout všech šest čísel SuperEnalotta, italské obdoby české sportky. Na rekordní jackpot si jezdili do Itálie sázet lidé z celé Evropy. Šťastný ticket byl podán v Toskánsku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Toskánské městečko Bagnone, odkud pochází výherce rekordního jackpotu | Foto: Wikipedia, Davide Papalini

Malé toskánské městečko Bagnone v provincii Massa-Carrara může oslavovat prozatím neznámého výherce, který si vsadil jen dvě eura a vyhrál rekordní jakckpot - 146,9 milionu eur (asi 3,74 miliardy korun).

Vzhledem k tomu, že se jedná o malé městečko s necelými dvěma tisíci obyvatel, tentokrát by výherce nemusel zůstat dlouho v anonymitě.

Vysoký jackpot vzbudil ale také ostrou kritiku a další tah se už nemusel konat. Sdružení spotřebitelů se totiž obrátilo na soudy s žádostí, aby stanovily pro jakckpot mnohem nižší strop. V úterý se ale začíná znovu - s jackpotem 38 milionů eur.

Vítěznou šestici čísel se podařilo uhodnut po několikatýdenní sázkové horečce, která do Itálie přivedla turisty z celé Evropy lačnící po jackpotu.

Částka, která byla v SuperEnalottu, je prý v současnosti nejvyšší výhrou na světě. Ještě ve středu ji ale předčila americká loterie Powerball, která nabízela 260 milionů dolarů (asi 4,65 miliard korun). I tato suma má od poloviny týdne svého majitele.

Tipující od začátku roku do SuperEnalotta investovali přes dvě miliardy eur (asi 51 miliard korun). Polovina z těchto peněz míří do státní pokladny italské vlády.

Přečtěte si také:

Rekordní jackpot v Itálii nepadl

Vědunka Lunardi, Alena Adámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme