V italské loterii padl rekordní jackpot

Po šesti měsících se neznámému výherci podařilo uhádnout všech šest čísel SuperEnalotta, italské obdoby české sportky. Na rekordní jackpot si jezdili do Itálie sázet lidé z celé Evropy. Šťastný ticket byl podán v Toskánsku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Toskánské městečko Bagnone, odkud pochází výherce rekordního jackpotu

Toskánské městečko Bagnone, odkud pochází výherce rekordního jackpotu | Foto: Wikipedia, Davide Papalini

Malé toskánské městečko Bagnone v provincii Massa-Carrara může oslavovat prozatím neznámého výherce, který si vsadil jen dvě eura a vyhrál rekordní jakckpot - 146,9 milionu eur (asi 3,74 miliardy korun).

Vzhledem k tomu, že se jedná o malé městečko s necelými dvěma tisíci obyvatel, tentokrát by výherce nemusel zůstat dlouho v anonymitě.

Vysoký jackpot vzbudil ale také ostrou kritiku a další tah se už nemusel konat. Sdružení spotřebitelů se totiž obrátilo na soudy s žádostí, aby stanovily pro jakckpot mnohem nižší strop. V úterý se ale začíná znovu - s jackpotem 38 milionů eur.

Vítěznou šestici čísel se podařilo uhodnut po několikatýdenní sázkové horečce, která do Itálie přivedla turisty z celé Evropy lačnící po jackpotu.

Částka, která byla v SuperEnalottu, je prý v současnosti nejvyšší výhrou na světě. Ještě ve středu ji ale předčila americká loterie Powerball, která nabízela 260 milionů dolarů (asi 4,65 miliard korun). I tato suma má od poloviny týdne svého majitele.

Tipující od začátku roku do SuperEnalotta investovali přes dvě miliardy eur (asi 51 miliard korun). Polovina z těchto peněz míří do státní pokladny italské vlády.

Přečtěte si také:

Rekordní jackpot v Itálii nepadl

Vědunka Lunardi, Alena Adámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme