V italských Alpách přišlo o život pod lavinou 5 lidí

Lyžařská sezóna v italských Alpách začala letos mnohem dříve, než v minulých letech. Spousta lyžařských středisek otevřelo o víkendu, ale čerstvě napadaný sníh je nestabilní a riziko lavin je proto vysoké. O tomto víkendu přišlo o život pod lavinou pět lidí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Davos, Alpy, Švýcarsko

Davos, Alpy, Švýcarsko | Foto: Christian Bruder

Tři muže zavalila lavina v Alpském údolí Val Camonica a další dva v severní části Apenin. Tentokrát se nejednalo o lyžaře, obě skupinky si vyšly si na túrů na sněžnicích. Neměli s sebou přístroj GPS, který by usnadnil záchranářům hledání zavalených pod vysokou vrstvou sněhu. Dva muže nalezli záchranáři mrtvé, další tři zemřeli během noci a dnes ráno v nemocnici na hypotermii a těžká zranění.

Horská služba upozorňuje na značné lavinové nebezpečí mimo sjezdovky. V Alpách i v Apenninách sněží už třetí den a napadaný sníh je těžký a nestabilní.

Vědunka Lunardi Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme