V Izraeli budou předčasné parlamentní volby

Izraelský Kneset v prvním čtení odhlasoval absolutní většinou vypsání předčasných parlamentních voleb. Termín voleb oznámí v nejbližších dnech předáci politických stran. Ačkoli podle premiéra Ehuda Baraka, který s předčasnými volbami souhlasil ještě před hlasováním, by se měli Izraelci dostavit k urnám nejpozději do devíti měsíců, řada poslanců dala najevo přesvědčení, že by se nové volby měly konat v květnu příštího roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr zahraničí Šlomo ben Ami se vyjádřil, že by se předčasné volby mohly konat „koncem jara, v dubnu či květnu“. Barak se sice netajil přesvědčením, že nové volby jsou nyní zbytečné, protože národ si přeje vládu národní jednoty, volbám se však nebránil. Do poslední chvíle jednal se šéfem Likudu Arielem Šaronem o možnosti sestavit vládu národní jednoty s Likudem. Nepřistoupil ale na Šaronův požadavek, což bylo právo veta v mírových jednáních s Palestinci.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme