V Izraeli budou předčasné volby

Dohodli se na tom nový předseda levicové strany práce a Amir Peretz a izraelský premiér Ariel Šaron při dnešní krátké schůzce. Strana práce s novým vedením už dříve oznámila, že odchází z velké koalice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ariel Šaron | Foto: OSN

Volby by se měly uskutečnit od konce února do konce března. Prohlásil to po schůzce Nový předseda strany práce Amir Peretz, zároveň předseda vlivných izraelských odborů Histadrut.

Izraelský rozhlas citoval Ariela Šarona, který řekl, že předčasné volby považuje za nezodpovědný krok ale že za vzniklých podmínek nevidí jinou možnost, než volby vyhlásit na co nejbližší možný termín. Nové vedení Strany práce chce nabídnout alternativu vůči pravicovému bloku Likud.

Amir Peretz už po svém zvolení řekl, že dosažení míru s Palestinci leží na vrcholu jeho priorit. Dosavadní styl velké koslce pod vedením Likudu vždy stál Stranu práce odliv voličů. Izraelský premiér Ariel Šaron, který se těší velké popularitě, se má v nejbližších dnech rozhodnout zda půjde do voleb v čele Likud, nebo zda založí novou středovou stranu.

Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme