V Izraeli se opět rozhořela válka podsvětí, která před lety zasáhla i Prahu

Tři náhodní kolemjdoucí utrpěli zranění při dalším kole války mezi znepřátelenými klany izraelského podsvětí. Terčem střeleckého útoku ve městě Netanija byl tentokrát Charlie Abutbul, který skončil ve vážném stavu v nemocnici. Příslušníci klanu Abutbulů už se v minulosti stali přinejmenším dvakrát terčem útoku i v Praze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vystřelená nábojnice

vystřelená nábojnice | Foto: Jan Rosenauer

Na Charlieho Abutbula stříleli útočníci se samopalem v restauraci plné lidí. Minulý týden policie odhalila bombu nastraženou nedaleko mateřské školy. A v červenci mafiáni zastřelili na pláži před očima jejích dětí ženu, která neměla s krvavými spory vůbec nic společného. Izraelští experti varují, že zločinecké skupiny přestaly brát ohled na nezúčastněné civilisty v okolí.

Hlavními aktéry jsou rody Abutbulů a Abergilů, které bojují o drogové trhy a o prestiž v izraelském podsvětí. Před šesti lety byl takto v české metropoli zastřelen vůdce skupiny Felix Abutbul. O dva roky později unikl v Praze Na Příkopech atentátu Asaf Abutbul, granát ale tehdy zranil 18 kolemjdoucích.

Katka Brezovská, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme