V Izraeli se rodí nová vláda

Izrael se blíží vytvoření nové vlády. Strana práce totiž rozhodla o svých kandidátech na ministerská křesla. Na palestinských územích se i nadále stupňuje napětí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ústřední výbor izraelské Strany práce rozhodl v tajném hlasování, že strana navrhne, aby se ministrem obrany stal Benjamin Ben Alijezer a ministrem zahraničí Šimon Peréz. Strana práce má mít celkem osm ministrů. Významně se tak přiblížilo vytvoření vlády. Kromě pravicového bloku Likud mají být ve vládě i ministři za náboženské hnutí Šás, stranu Migdal a stranu ruských Židů Izrael Be Alija. Část členů bloku Likud kritizuje, že vliv Likudu bude příliš malý. Podle pozorovatelů by měla být vláda sestavena do týdne.

Mezitím pokračuje izraelská blokáda palestinských území, kde vzbudilo velké rozhořčení, že izraelští vojáci nedovolili až do rána příjezd sanitního vozu Palestinci, kterého vojáci v noci na dnešek zastřelili, protože ho považovali za teroristu. Měl se údajně snažit položit nálož u Křižovatky mučedníků v pásmu Gazy, kudy měla projíždět vojenská kolona.

Markéta Kaclová, Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme